Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Oczyszczanie orgonitów – dlaczego jest konieczne i jak je wykonywać 0
10.jpg

Orgonity są wspaniałymi urządzeniami do oczyszczania energetycznego przestrzeni, w których najczęściej przebywamy oraz w szczególności tych, które są dotknięte obciążeniami geopatycznymi, środowiskowymi lub nawet psychosomatycznymi (wytworzonymi przez niezdrowe emocje, toksyczne relacje, napiętą atmosferę pomiędzy ludźmi itp.). Bez względu na to czy to piramida orgonowa, orgonit przenośny czy biżuteria orgonowa – jak każda samostanowiąca o sobie, świadoma istota, również ona posiada i generuje dookoła siebie własne, unikalne pole auryczne i torsyjne. Jeśli orgonit jest wykonany prawidłowo, to wibruje z wysoką częstotliwością i na zasadzie wyrównywania potencjałów pierścieni energetycznych, filtruje otaczające go cząstki elementarne różnych gęstości wibracyjnych i przetwarza je na takie, które zawierają w sobie czystą i życiodajną informację (POR).

W procesie tym jednak wciąga na zasadzie vacuum (próżnia torusa) i przepuszcza przez swoje pole cząstki o niższych częstotliwościach, które siłą rzeczy pozostawiają na nim swoją sygnaturę wibracyjną (niższe energie uwarunkowane w kierunku bieguna negatywnego mają strukturę haczykowatą i lubią przyczepiać się do pola eterycznego przedmiotów i istot).

Z tego względu zalecamy oczyszczać orgonity regularnie, a częstotliwość tych zabiegów powinna być uzależniona od tego w jakich warunkach orgonit musi pracować i jak mocno wystawiamy go na działanie obciążających pól. Jeśli kamienie do urządzenia dobierane były astrologicznie oraz programowany był on indywidualnie, to powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na jego oczyszczanie w trakcie i po trudnych dla nas okresach i sytuacjach życiowych.


Orgonity możemy oczyszczać na wiele różnych sposobów – najlepiej będzie wybrać taki, który rezonuje z nami najlepiej lub zmieniać te metody dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów oraz przyjemności z obcowania z nimi.


Płukanie pod bieżącą, zimną wodą
Przepływająca woda (szczególnie zimna) poprzez zderzenia i tarcie miedzy znajdującymi się w niej cząstkami jest aktywna energetycznie (i w wielu przypadkach elektrycznie, o czym mówi jej potencjał REDOX), co wpływa na jej umiejętność do zbierania i wyrównywania różnego rodzaju ładunków (m.in. jonów). Wykorzystujemy te właściwości do rewitalizacji pola orgonitów. Układamy każdy z nich pod strumieniem zimnej wody na 2-3 minuty, po czym je osuszamy. Jest to najbardziej popularny sposób, nie zajmuje dużo czasu, więc jest idealny do regularnego stosowania.


Kąpiele w słonej wodzie
Jak wiadomo, sól ma silne właściwości oczyszczające i wiążące (również energetycznie), co można wykorzystać do oczyszczania orgonitów, jeśli są one wykonane z odpowiednich materiałów. Kąpiel w misce/wannie ze słoną wodą (z dodatkiem dobrej jakości naturalnej soli, np. kłodawskiej) powinna trwać od 30 min – 2h, po czym spłukujemy je pod bieżącą wodą i osuszamy.

Wkładanie orgonitów do płynącego strumienia/morza
Działa tu ten sam mechanizm co w punktach opisanych powyżej (spłukiwanie/moczenie w wodzie), z tym, że potencjał tych zabiegów jest o wiele większy ze względu na otoczenie pola natury (bogatego w duże ilości naturalnego promieniowania pozytywnego orgonu POR).

Stawianie orgonitów bezpośrednio na ziemi/trawie
Orgonity uwielbiają ziemię (również przez silny związek kryształów i kamieni z tym żywiołem), ponieważ krążące w niej wolne jony ujemne skutecznie i szybko wyrównują pole orgonitu, wyciągając z niego nagromadzone ładunki energetyczne. Idealnie jest, gdy orgonit ma szansę przebywać przez większość czasu uziemiony, jednak gdy nie ma ku temu warunków, warto zafundować mu taki zabieg tak często jak to tylko możliwe.

Zakopywanie orgonitów w ziemi
Podobnie jak w przypadku stawiania ich na ziemi, jednak metoda ta jest o wiele skuteczniejsza w związku z tym, że zakopany orgonit jest otoczony wolnymi jonami z każdej strony (dodatkowo następuje częściowe jego odcięcie od zewnętrznych pól kosmicznych)

Stawianie orgonitów w świetle promieni słonecznych
Słońce jest nie tylko zasilaczem, ale też siłą wypalającą (żywioł ognia) wszelkie niesynchroniczne energie i niskowibracyjne byty. Stąd też w wielu opowieściach ludowych oraz mitologiach „siły ciemności” bały się promieni słonecznych. Można wykorzystać ten fakt nie tylko by wypalić orgonit z obciążeń wibracyjnych, lecz także nasycić jego pole życiodajnymi biofotonami, których właściwości przeniesione zostaną potem, tam gdzie się on znajdzie. Najlepiej łączyć ten zabieg ze stawianiem orgonitów na ziemi (zapewnia to jego zasilanie oddolne (-) i odgórne (+)).


Stawianie orgonitów obok palącej się agnihotry
Bardzo skuteczna metoda oczyszczania – zasada jej działania jest podobna jak przy wystawianiu na promienie słoneczne (działamy tu tym samym żywiołem), jednak oddziaływanie jest mocno zamplifikowane przez skupienie promieniowania słonecznego/ascendentu na płonącej agnihotrze i jej otoczeniu, a przez też na samych orgonitach.


Zapalanie w okolicy orgonitów świec z wosku pszczelego (białych lub innych o jasnej tonacji)
Jak wyżej, z tym że efekty tych oddziaływań są bardziej subtelne.


Okadzanie orgonitów kadzidłami (np. Palo Santo, białą szałwią etc.)
Okadzanie jest szeroko stosowanym w szamanizmie sposobem oczyszczającym pola energetyczne ludzi oraz przestrzeni. Możemy stosować je także w przypadku orgonitów, szczególnie ze względu na to, że dym ma właściwości rozrzedzające i odstraszające pewnego typu energie. Zabieg ten ściąga jednak z reguły jedynie wierzchnią warstwę eteryczną orgonitu.


Oczyszczanie mentalne, bioenergetyczne i radiestezyjne
W zależności od poziomu naszej wiedzy oraz umiejętności możemy stosować również na orgonitach wspomniane działania. Hamuje nas tu tylko nasza kreatywność, ponieważ reagują one bardzo dobrze na ludzkie pole auryczne i chętnie współpracują podczas takich zabiegów z ich właścicielem/przyjacielem, bez względu na używaną przez nas metodę. Możemy oczyszczać je podczas medytacji, sesji bioenergoterapeutycznych, reiki, z użyciem wahadeł lub innych znanych nam zabiegów.


Obcowanie z naszymi orgonitami ma być dla nas przede wszystkim przyjemnością i ciekawą przygodą, która pozwoli nam poznać mechanizmy rządzące zza kulis naszym światem. Nie ma ku temu lepszej metody niż empiryczna - zachęcamy zatem do próbowania nowych metod oczyszczania orgonitów i współpracowania z nimi. Im częściej to robimy, tym bardziej zbliżamy się do nich, a one odpowiadają nam swoim wsparciem, mądrością i bezwarunkową opieką.Więcej o orgonitach na naszym Blogu:

https://www.orgonedynamics.pl/blog/energia-orgonu-orgone-dynamicsKomentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl