Szukaj

450.00 zł

Czas dostawy: 14 days

Piramida boskiej kobiecości i nieskończoności - ADITI
 

Dane techniczne:

Wymiary: ~14cm [szer. podstawy] x ~14cm [wysokość]
Waga: ~ 1,7kg
Zasięg aktywny: ~105m2
Zasięg pasywny: ~210m2 (działanie harmonizujące)
Typ: Stacjonarny
Użyte kamienie: Wielka kula selenitowa (~~60mm), kwarc, kwarc różowy, ametyst, kwarc śnieżny
Użyte metale: mosiądz i żelazo


ADITI
to orgonit wprowadzający do naszej przestrzeni wspaniałą żeńską energię wsparcia, opieki i spokoju. Jej delikatne piękno  i elegancja odzwierciedla to, co tkwi w jej wnętrzu - dojrzałość, chęć bezinteresownej pomocy, zrozumienie praw Wszechświata. Jest jak matka, która poprzez swoje doświadczenie zasila własne dzieci i otacza je opieką. To prawdziwa bogini ogniska domowego, roztaczająca światło harmonii w każdej przestrzeni, w której się znajdzie.

Nazwa orgonitu odnosi się do ADITI - wedyjskiej bogini ziemi, nieba, nieświadomości, przeszłości, przyszłości i płodności, która przynosi dobrobyt i obfitość. ADITI z sanskrytu oznacza „nieograniczony" lub „bezkresny". W literaturze wedyjskiej jest uosobieniem nieskończoności - matką Surya (Słońca) i innych ciał niebieskich. Stąd mówi się, że jest matką wielu bogów - Âdityas (synowie Aditi), niebiańską matką każdej istniejącej formy i istoty, syntezą wszystkich rzeczy. Związana jest z przestrzenią (akasa).
ADITI
to ogromna przestrzeń, o której mowa w Rig Vedas jako powtarzający się wzór lub fraktal. Werset "Daksza wyrósł z Aditi, a Aditi z Daksza" jest postrzegany przez teozofów jako odniesienie do "odwiecznego cyklicznego odrodzenia tej samej boskiej istoty" i boskiej mądrości.

Nasza najnowsza kolekcja