Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Elemental GAIA - Moc żywiołu Ziemi

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: do 7 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 420,00 zł

Cena regularna:

420.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: EQUILIBRIUM ORGONE DYNAMICS
Kod produktu: GAIA
Pin It

Opis

ELEMENTAL GAIA - czyli stabilny filar zakorzenienia w rzeczywistości
[ŻYWIOŁ ZIEMI]


Wymiary:
14cm [szer. podstawy] x 14cm [wysokość]
Waga: ~ 1,7 kg
Zasięg aktywny: ~105m2
Zasięg pasywny: ~210m2 (działanie harmonizujące)
Typ: Stacjonarny
Użyte kamienie: Tygrysie oko, jaspis wężowy, hematyt, czarny turmalin, szungit, kwarc, kwarc różowy, ametyst
Użyte metale: mosiądz i żelazo

Orgonity kalibrują się w pełni do danego miejsca na przestrzeni 14 dni i
działają komplementarnie z wszelkimi kamieniami, odpromiennikami i
innymi orgonitami.

Żywioł ziemi wiąże się tradycyjnie w systemie hinduskim z pierwszą czakrą, a w medycynie chińskiej z funkcjonowaniem żołądka i śledziony oraz z kolorem żółtym.
Ziemia jako żywioł reprezentuje stabilność psychiki, poczucie zakorzenienia w życiu codziennym i otaczającej rzeczywistości.
Kiedy żywioł ziemi jest zharmonizowany tzn. nie jest zbyt mocny ani zbyt słaby wobec innych elementów/żywiołów, wtedy naturalnie odczuwamy zakorzenienie i osadzenie w tym, co robimy teraz, w swojej codzienności, a także stabilność oraz naturalną konsekwencję w dążeniu do celu. Dzięki zharmonizowanemu żywiołowi ziemi odnajdujemy zarówno więź z przyrodą i płynące z tego wsparcie, jak i czujemy się dobrze osadzeni w relacjach z innymi ludźmi.
W aspekcie duchowego rozwoju zharmonizowany żywioł ziemi ułatwia nam stabilne skupienie uwagi na różnych działaniach duchowych. Inaczej mówiąc – stabilność i równomierny rytm ćwiczeń duchowych ma związek z tym żywiołem.
Dzięki zharmonizowaniu go, łatwiej o konsekwencję w rozwoju wewnętrznym, jak i zewnętrznym - materialnym, a nasza uwaga nie jest chaotyczna i nie skacze przypadkowo z tematu na temat. Potrafimy wtedy bez większego wysiłku skupić uwagę na jednym zagadnieniu. Chodzi tu zatem nie o żarliwe i euforyczne skupienie uwagi, jak w przypadku żywiołu ognia, ale właśnie o stabilne i długotrwałe skupienie.

O ile w aspekcie zdrowia człowieka i kondycji jego ciała żywioł wody odpowiada bardziej za witalne i emocjonalne odczucie życia, to żywioł ziemi związany jest z konkretnością i stabilnością jeszcze bardziej fizyczną. Dotyczy to np. siły mięśni, wytrzymałości kości, odpowiedniej jakości krwi itd.
Narządy, które związane są z żywiołem ziemi to żołądek, śledziona i trzustka. Wiąże się je z przyswajaniem substancji materialnych do organizmu, jak i z tkanką mięśniową.
W ujęciu energetycznym, a także w samej medycynie chińskiej szczególną uwagę przywiązuje się do śledziony. To ona przechowuje energię witalną, która zawarta jest w pożywieniu. Podczas trawienia, kiedy pokarm przebywa w żołądku, specjalne kanały energetyczne transportują energię chi z pożywienia do żołądka.
Śledziona wraz z nerkami jest pewnego rodzaju akumulatorem energii życiowej (przechowuje ją). Różnica energetyczna jednak pomiędzy ich funkcjami jest taka, że nerki raczej
przechowują tę energię – podobnie, jak plony przechowywane w zimie w spiżarni, zaś śledziona jest organem gromadzącym tę energię, wydobywającym ja z pożywienia i dostarczającym do organizmu.
Także uważa się, że to śledziona gromadzi energię chi pobieraną przez płuca podczas oddychania. Następnie przetwarza wszystkie te gromadzone energie w postać przyswajalną dla organizmu.
Pomiędzy ujęciem funkcji śledziony w tradycyjnej medycynie chińskiej a postrzeganiem jej przez współczesną medycynę istnieją duże analogie. W medycynie zachodniej zwraca się uwagę na funkcję śledziony związaną z regeneracją krwi i systemem odpornościowym. Trzustka, która w ujęciu chińskim jest ściśle powiązana ze śledzioną, pełni istotna funkcję w wydzielaniu enzymów trawiennych i przetwarzaniu cukrów.

Harmonijny żywioł ziemi przejawia się również w miłości do zwierząt, roślin, traktowaniu ich z szacunkiem i bezinteresownej pomocy dla nich. Głęboko "zapuszczone korzenie" gwarantują doskonałe połączenie ze świadomością Matki Natury (Ziemi/ Gai), która właśnie jako nasza "rodzicielka", od której otrzymaliśmy ludzkie ciało, zasila nas wspaniałymi darami (owocami, warzywami, ziołami, wodą) i pomaga wszystkim tym, którzy decydują się na współpracę i dialog z Nią.

Orgonit GAIA wspiera to połączenie, powyższe cechy oraz narządy, harmonizuje w nas żywioł ziemi, wzmacnia połączenie z Naturą i wspiera korzystne wpływy tego elementu na każdym poziomie naszych powłok cielesnych (drogą odpowiedniego programowania kryształów).

SŁOWA KLUCZOWE: stały, konkretny, solidny, ugruntowany, ziemski, systematyczny, zdecydowany, wierny, materialny, twardy, zbity, gęsty, niewzruszony, ścisły, masywny, fizyczny, podstawowy, silny, nieugięty, mocny, ciągły, niezmienny
DZIAŁANIE: Solidność
ZASADA: Cierpliwość
POWIĄZANE ZNAKI ZODIAKU: Byk, Panna, Koziorożec
Kojarzone planety: Ziemia, Wenus, Saturn
WARTOŚCI: Stabilność, solidność, niezłomność, konsekwencja, dyscyplina, wytrzymałość.

Bibliografia:
ICHING - Księga Przemian
Taoizm - G.Halkiew
Bóg Astrologiem - J. Armstrong

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl