Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Elemental AKASHA - Moc żywiołu Eteru

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: do 7 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 420,00 zł

Cena regularna:

420.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: EQUILIBRIUM ORGONE DYNAMICS
Kod produktu: AKASHA
Pin It

Opis

ELEMENTAL AKASHA, czyli Kosmiczne Łono możliwości.
[ŻYWIOŁ ETERU]

Eter uważany jest za najbardziej subtelny ze wszystkich żywiołów. Tak, jak nasze myśli wyłaniają się z wewnętrznej ciszy, tak wszystkie żywioły wyłaniają się z przestrzeni, z eteru. Dlatego przestrzeń, żywioł eteru jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich żywiołów oraz wszystkich układów fizjologicznych np. nerwowego, krwionośnego, trawiennego w naszym ciele fizycznym.

W aspekcie psychologicznym potrzebujemy wewnętrznej zdolności godzenia ze sobą w swojej świadomości przeciwieństw, które dostrzegamy w codziennej rzeczywistości np. godzenie się na występowanie w ludzkich opiniach przeciwstawnych racji: tak i nie, ważny i nieważny, słuszny i błędny itd. Bez tej cechy, bez umiejętności godzenia przeciwieństw bieg życia wywoływałby w naszym umyśle nieustannie pomieszanie. Jeżeli nie potrafimy zrozumieć, że każdy może mieć rację ze swojego punktu widzenia, to jesteśmy w wewnętrznym konflikcie. Oznacza to, że nasz żywioł przestrzeni jest zbyt mało rozwinięty.

Jeżeli mamy odpowiednio rozwinięty żywioł przestrzeni, to żadne wpływy otoczenia nie generują w nas zamętu. Czujemy bardzo wyraźnie, że w naszej wewnętrznej przestrzeni może zmieścić się wiele przeciwieństw, a my potrafimy te przeciwieństwa ze sobą pogodzić. Są to zarówno przeciwstawne opinie innych osób, jak i przeciwieństwa dostrzegane np. w otaczającym świecie przyrody – typu dzień i noc, gorący i chłodny itp. Podobnie, jak w przestrzeni naszej galaktyki jest miejsce zarówno dla dnia i nocy, a w przestrzeni kosmosu miejsce dla wielu galaktyk i światów, także i my odkrywamy wewnętrzną przestrzeń, w której pomieścić się może wiele szczegółów.

Dlatego możemy przyjąć dwie spokojnie dwie zupełnie sprzeczne ze sobą opinie, a jednocześnie nasze zdanie na ten temat może być jeszcze inne. Ponieważ rozumiemy i czujemy, że najbardziej konkretną rzeczą, na której najpewniej możemy się oprzeć, jest właśnie przestrzeń, która mieści w sobie te wszystkie szczegóły, a nie taki czy inny detal. Każdy detal ma swoje miejsce i znaczenie właśnie dzięki wewnętrznej przestrzeni, w której się mieści. W ten sam sposób każdy z naszych czterech żywiołów łatwiej może być w równowadze dzięki temu, że nasz żywioł przestrzeni jest dostatecznie mocny.

Zatem, mówiąc w skrócie, żywiołowi przestrzeni odpowiada stan spokoju, przestrzenności umysłu i zdolności godzenia przeciwieństw. O ile w sferze rozwoju duchowego żywioł ognia bardzie wiąże się z aspektem miłości i współczucia promieniującym w naszej duchowości, to żywioł przestrzeni ma związek z aspektem kontemplacji: zanurzenia się w ciszy, która jest w nas, obecna w pięknie przyrody, w nastrojowym milczeniu podczas kontaktów z innymi ludźmi. Żywioł przestrzeni uwalnia od konfliktów i nadaje głębi.

Żywiołowi eteru w chińskim nazewnictwie odpowiada żywioł metalu. Nie jest to analogia całkowita, lecz częściowa, ponieważ w ujęciu chińskim metal ma szereg własnych, swoistych cech. Żywiołowi metalu przyporządkowuje się płuca i jelito grube. O ile meridiany wątroby i woreczka żółciowego reprezentują aspekt ruchu energii w organizmie, to płuca i jelito grube wyrażają jeszcze bardziej przestrzenne aspekty. Ze wszystkich organów płuca i skóra są najbardziej aktywne na zewnątrz ciała. Płuca odpowiadają za wymianę tlenu między organizmem a środowiskiem zewnętrznym, a górna część dróg oddechowych jest powiązana z narządem emisji głosu. Jelito grube z kolei wydala najbardziej zewnętrzne efekty uboczne przemiany materii związane z trawieniem (tak, jak płuca wydalają dwutlenek węgla).
Płuca na poziomie biologicznym oczyszczają organizm z z efektów ubocznych procesów spalania (dwutlenek węgla), dostarczając w zamian niezbędnego do dalszego spalania tlenu. Jelito grube z kolei wydala końcowy produkt procesów trawiennych. Tak więc oba te organy pełnią bardzo istotną rolę w oczyszczaniu organizmu z wszelkich efektów ubocznych przemiany materii.

W medycynie chińskiej elementowi metalu odpowiada kolor biały. Na poziomie emocji płuca i jelito grube wiąże się zwłaszcza z uczuciem smutku. Smutek powoduje, że nie oddychamy „pełną piersią”, wywołuje zastój w naszym oddechu, a więc zastój w przyjmowaniu nowego tlenu i wydalaniu zużytego dwutlenku węgla, jak i wydalaniu ubocznym produktów przemiany materii. Pozytywnym przeciwieństwem uczucia smutku, czyli przejawem zdrowego i prawidłowo funkcjonującego elementu metalu jest pozytywne nastawienie do życia i otwartość na wszystkie wydarzenia i zmiany w naszym życiu. Innym zdrowym przejawem żywiołu metalu jest zdolność godzenia ze sobą myślenia rozumowego z myśleniem instynktownym i intuicją duchową.

Eter jest bezkresną przestrzenią możliwości. To pozorna próżnia, w której zawarte jest wszystko - bezkres kreatywnego stworzenia. Jeśli dostroimy się do własnej wewnętrznej "pustki", swoistego oka cyklonu, wokół którego żyje nasza rzeczywistość, to znajdziemy się w punkcie, w którym wszelka kreacja jest możliwa. Tym punktem jest punkt Zero serca - centrum naszej świadomości i bezpośredni portal połączenia z Rdzeniem Wszechświata, a więc w szerszym rozumieniu - naszą własną najwyższą oktawą świadomości..

Orgonit AKASHA wspiera połączenie z żywiołem eteru, powyższe cechy oraz narządy, harmonizuje w nas ten element, wzmacnia połączenie z wewnętrzną inspiracją i otwartością na świat, wspiera korzystne wpływy tego żywiołu na każdym poziomie naszych powłok cielesnych (drogą odpowiedniego programowania kryształów).

SŁOWA KLUCZOWE:

Bezruch, miejsce, bezkres, chłonność, głębia, możliwości, próżnia,

przestrzeń fazowa, spokój, obojętność, poddanie, pojemność, zapętlenie,

godzenie przeciwieństw
DZIAŁANIE: Otwartość
ZASADA: Wszechobecność
POWIĄZANE ZNAKI ZODIAKU: Brak / Kosmos
Kojarzone planety: Centrum Galaktyki, Uran
WARTOŚCI: Brak przywiązania, nieskończoność, akceptacja, brak osądu, obiektywność, obserwacja

Dane techniczne:
Wymiary: ~14cm [szer. podstawy] x ~14cm [wysokość]
Waga: ~ 1,7 kg
Zasięg aktywny: ~105m2
Zasięg pasywny: ~210m2 (działanie harmonizujące)
Typ: Stacjonarny
Użyte kamienie: kalcyt miodowy, cytryn, ametyst, kwarc dymny, tygrysie oko, kwarc śnieżny, kwarc, kwarc różowy, szungit

Orgonity kalibrują się w pełni do danego miejsca na przestrzeni 14 dni i działają komplementarnie z wszelkimi kamieniami, odpromiennikami i innymi orgonitami.


Bibliografia:
ICHING - Księga Przemian
Taoizm - G.Halkiew
Bóg Astrologiem - J. Armstrong

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl