Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Elemental AERIS - Moc żywiołu Powietrza

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: do 7 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 420,00 zł

Cena regularna:

420.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

ELEMENTAL AERIS, czyli wszechprzenikające tchnienie harmonii
[ŻYWIOŁ POWIETRZA]

Powietrze otacza nas ze wszystkich stron. Przestrzeń ziemskiej atmosfery wypełniona jest tym żywiołem – ważnym dla człowieka środowiskiem życiowym. Oddychamy i pobieramy potrzebny nam tlen i energię, wydalamy dwutlenek węgla, niezbędny z kolei roślinom. Słusznie zauważyli starożytni Chińczycy, że doskonałym symbolem powietrza może być drzewo. To przecież drzewa nazywane są zielonymi płucami Ziemi. Wielkie obszary tajgi, puszcz i dżungli pełnią kluczową rolę w odnawianiu ziemskiego powietrza. Drzewo trwa pomiędzy ziemią a niebem, podobnie jak powietrze, które wypełnia tę przestrzeń.

Powietrze reprezentuje szeroko rozumianą lotność – zarówno w działaniu, jak i w myśleniu - ciekawość poznawania nowych rzeczy i zdobywania nowych umiejętności, szybkość uczenia się, zapamiętywania i sprawność w działaniu. Określa je jakość nieco bardziej subtelna niż ogień – związane jest ono z myśleniem abstrakcyjnym.
Dzięki temu możliwe staje się szybsze, bardziej zdystansowane spojrzenie na daną sprawę oraz sprawniejsze działanie. Z drugiej strony przyjemność związana z żywiołem ognia jest bardziej namacalna – inspiracja i radość płynąca z żywiołu ognia tętni i pulsuje w naszym krwioobiegu.
Żywioł powietrza natomiast jest nieco bardziej abstrakcyjny. Koresponduje z myśleniem bardziej nierzeczywistym niż konkretnym, z intuicją i mądrością duszy.
Jeżeli uchwycimy potencjał żywiołu powietrza, który zawiera w sobie wibrację subtelnego wymiaru duszy, wtedy bardzo wyraźnie poprawi się jakość naszego życia. Jest to powszechnie występująca w życiu reguła – to, co bardziej konkretne, łatwiej jest poczuć i zrozumieć, jeżeli jednak potrafimy otworzyć się i uchwycić to, co jest bardziej abstrakcyjne i subtelne – daje nam ono jeszcze większe możliwości. Zazwyczaj dla rozwoju potrzebujemy i jednego i drugiego – doświadczeń zarówno konkretnych, jak i doznań i spostrzeżeń bardziej abstrakcyjnych. Dlatego też większa konkretność żywiołu ognia dopełnia się z większą abstrakcyjnością żywiołu powietrza.

Żywiołowi powietrza (drzewa) w medycynie chińskiej przyporządkowuje się wątrobę i woreczek żółciowy. Wiąże się je z energią ruchu i powietrza. Z jednej strony, gdy jesteśmy rozzłoszczeni – pojawia się nadmierny ruch energii do góry i nadmierne pobudzenie tych narządów, a z drugiej strony nie dostateczny ruch energii chi w organizmie (zbyt wolne tempo przemieszczania się energii oraz niedostateczna aktywność wątroby i pęcherzyka żółciowego) powoduje ospałość i pewne przytępienie percepcji i myślenia.
Chodzi zatem o to, aby utrzymać optymalny, najbardziej odpowiedni stopień pobudzenia narządów i meridianów związanych z żywiołem powietrza. Taki optymalny stan aktywności i pobudzenia, niczym właściwie napięta struna instrumentu oznacza sprawny i w miarę szybki ruch energii, który jednak nie jest chaosem i pomieszaniem. Jest on raczej świeżością, łatwością poruszania się, lotnością w percepcji (postrzeganiu świata), w myśleniu i działaniu.

Żywioł powietrza wiąże się z kolorem zielonym, wzrastaniem, świeżością, wiosną, młodością. Jeżeli chcemy zachować młodość, to powinniśmy oczyścić wątrobę z wszelkich toksyn i przywrócić jej witalność, a meridianom wątroby i pęcherzyka żółciowego odpowiednią energetyczną drożność.
Wątroba jest organem, który na poziomie biologicznym oczyszcza organizm z toksyn, rozkładając je na prostsze związki (transmutacja). Odbywa się to m.in. poprzez oczyszczanie przepływającej przez nią krwi. Dlatego jest organem mocno ukrwionym. W medycynie chińskiej uważa się ją za organ mocno powiązany z sercem, stąd też wiele dolegliwości mięśnia sercowego może mieć przyczyny w stanie wątroby.
Usprawnienie funkcjonowania wątroby przyczynia się zatem zarówno do usprawnienia działania całego układu krążenia i mięśnia sercowego, jak i do ogólnego odtrucia i odświeżenia organizmu.
Na poziomie emocji wątroba i woreczek żółciowy wiąże się z gniewem, złością i irytacją, co należy rozumieć, że na stan wątroby mogą mieć wpływ zarówno najróżniejsze toksyny jak np. środki trujące, nadmiar alkoholu i nikotyny, przedawkowanie leków itp., jak i toksyny bardziej emocjonalne (endotoksyny wytwarzane za pomocą odczuwania) w postaci złości. Pozytywnym psychicznym przejawem sprawnie działającej wątroby jest przeciwieństwo złości i irytacji, czyli cierpliwość.
Wątrobie również przypisuje się istotną rolę w funkcjonowaniu układu rozrodczego u mężczyzn. O ile u kobiet organem wspierającym działanie nerek i nadnerczy w funkcjonowaniu układu rozrodczego jest śledziona, to u mężczyzn miejsce to zajmuje wątroba. Wynika to z faktu, że energia seksualna mężczyzn jest nieco inna niż u kobiet. Bardziej jest pokrewna żywiołowi powietrza (choć oczywiście nerki i nadnercza w żywiole wody zabarwiają ją emocjonalnie podobnie, jak u kobiet). Jednak ma ona u mężczyzn większą przewagę yang, który w ujęciu chińskim przypisuje się niebu, natomiast u kobiet ma ona silniejszy aspekt yin, który przypisuje się ziemi.

Orgonit AERIS wspiera powyższe cechy oraz narządy, harmonizuje w nas żywioł powietrza i wspiera jego korzystne wpływy na każdym poziomie naszych powłok cielesnych (drogą odpowiedniego programowania kryształów).

SŁOWA KLUCZOWE: Podatny, uważny, dynamiczny, lotny, uniwersalny, mobilny, inspirujący, subtelny, ruchowy, kinetyczny, krążący, zmienny, ruchliwy, żywotny, aktywny, energiczny, żywiołowy, napędzający, ostry, ożywiający, żywy, niezbędny, atmosferyczny, delikatny, niestały, niematerialny, suchy, komunikatywny
DZIAŁANIE: Delikatność
ZASADA: Ruch
POWIĄZANE ZNAKI ZODIAKU: Bliźnięta, Waga, Wodnik
Kojarzone planety: Merkury, Uran
WARTOŚCI: Uniwersalność, Erudycja, Bystrość, Inteligencja, Lotność, Inspiracja, Ciekawość

Dane techniczne:
Wymiary: ~14cm [szer. podstawy] x ~14cm [wysokość]
Waga: ~ 1,7 kg
Zasięg aktywny: ~105m2
Zasięg pasywny: ~210m2 (działanie harmonizujące)
Typ: Stacjonarny
Użyte kamienie: Heliotrop, amazonit, agat mszysty, awenturyn, kwarc, szungit, ametyst, kwarc różowy,
Użyte metale: mosiądz i żelazo
Orgonity kalibrują się w pełni do danego miejsca na przestrzeni 14 dni i działają komplementarnie z wszelkimi kamieniami, odpromiennikami i innymi orgonitami.
Cena premierowa: 400zł/szt.

Bibliografia:
ICHING - Księga Przemian
Taoizm - G.Halkiew
Bóg Astrologiem - J. Armstrong

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl