Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

CHANDRA

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: do 7 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 500,00 zł

Cena regularna:

500.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: EQUILIBRIUM ORGONE DYNAMICS
Kod produktu: CHANDRA
Pin It

Opis

CHANDRA - Mistyczne spojrzenie żeńskiej strony Absolutu [PODŚWIADOMOŚĆ]


Wymiary: ~14cm [szer. podstawy] x ~14cm [wysokość]

Waga: ~ 1,6 kg

Zasięg aktywny: ~105m2

Zasięg pasywny: ~210m2 (działanie harmonizujące)

Typ: Stacjonarny

Użyte metale: Mosiądz, wysokiej jakości płatki prawdziwego srebra, stal

Użyte kamienie: Selenit, Howlit, Sodalit, Kwarc różowy, ametyst, Kwarc, Kwarc dymny, Kwarc błękitny (skład może ulec zmianie)

Księżyc patronuje zodiakalnym i ascendentalnym Rakom, osobom urodzonym 2, 11, 20 i 29 dnia miesiąca, osobom z liczbą imienną 2 oraz numerologicznym „Dwójkom”.
Księżyc włada lewym okiem, lewym nozdrzem, ida nadi, lewą stroną ciała i prawą półkulą mózgu.

Księżycowa wibracja ma jakość YIN, czyli naturę bierną, żeńską i wysoce intuicyjną. Żeńską energią są nasze emocje i uczucia, stąd Księżyc definiuje nasze najgłębsze potrzeby emocjonalne oraz pokazuje drogę do wewnętrznego spełnienia. Poprzez subiektywny i zmienny charakter, odzwierciedla wciąż zmieniający się stan naszych umysłów, a także unikalność, z jaką postrzegamy rzeczywistość.
Musimy sobie odpowiednio poradzić z uczuciami i emocjami, tj. wykorzystać wolę, aby skupić na nich uwagę i pozwolić, aby te energie były odczuwalne i wyrażane. Trzeba nam również zidentyfikować energię, którą odrzucamy i wypieramy. Nasz umysł może się temu opierać, ale mamy intuicję i to ona pokazuje nam prawdę. Poprzez akceptację i miłość dociera ona do naszej świadomości. Nie po to, by ją dalej wypierać, a by ją zidentyfikować i uhonorować. Proces ten jest wyzwalający z tego względu, że nasze stałe reakcje i powielane zachowania kosztują nas znaczną część energii psychicznej. Kiedy już dotrzemy do źródła uwarunkowanych odczuć i reakcji w danych sytuacjach, możemy nie tylko dokonać innego wyboru postrzegania życia, ale też świadomie i konstruktywnie przekierować energię.

Księżyc pozwala nam uświadomić sobie lekcje dotyczące naszej emocjonalnej zależności i niepewności – to na co żywo reagujemy i co jest nas w stanie dotknąć. Dzięki temu, jesteśmy w stanie oczyścić programy podświadomości tak, abyśmy mimo zmieniających się sytuacji życiowych, nadal byli w stanie wykształcić w sobie stabilną emocjonalną kotwicę. Ukazuje tym samym naszą zdolność ku temu, by emocjonalnie dostosować się do zmieniających się okoliczności.
Księżycowa wibracja wskazuje odziedziczone cechy, karmę, przywiązania emocjonalne, instynkty przetrwania i programowanie z dzieciństwa. Wciąga nas z powrotem w przeszłość, łączy z korzeniami i służy jako magazyn nieświadomej pamięci. Instynktowna natura pomaga nam trzymać się uwarunkowanych wychowaniem przekonań, zachowań i reakcji. Podobnie jak przywiązanie do mamy, nieświadomie trzymamy się nawyków i uczuć, które wydają się dawać poczucie bezpieczeństwa. Celem jest nauczenie się, jak powrócić do istoty naszej duszy i połączyć się z tym, co wewnętrznie prawdziwie nas karmi, odżywia i wspiera. Ujawnia zatem obszar życia, w którym dbamy o innych oraz ten, w którym inni troszczą się o nas. Pozwala wytworzyć poczucie intymności, akceptacji i troski.

Słowa kluczowe: my, para, relacja, mama, żeńska energia YIN, uczucia, emocje, podświadomość, intuicja, współpraca, bliskość, serdeczność, życzliwość, równowaga, pomoc;
Pozytywne cechy: pomoc, elastyczność, troska i wrażliwość na potrzeby innych, partnerstwo, takt, dyplomacja, skromność, pokora, szczerość, bezstronność, rozwaga, ochrona, dbałość, zdolność adaptacyjna;
Negatywne cechy: nieśmiałość, nerwowość, zażenowanie, nadmierne skupianie się na szczegółach, podatność na depresję, nadmierna emocjonalność, niestabilność, zmienność, żywienie urazy;

Ludzie z silnym Księżycem cieszą się, kiedy dary, z którymi przychodzą, mogą służyć większemu dobru grupy.
Według Barbary Lama Pigan, Księżyc był częścią pasa asteroid, ale poruszał się ku Ziemi po eksplozji ciała niebieskiego znanego jako Malana. Księżyc został odholowany z gruzów Marduka na orbitę ziemską.
Skąd Księżyc czerpie światło? Nauczono nas wierzyć, że Księżyc świeci światłem odbitym od Słońca. Z drugiej strony, niektórzy starożytni mędrcy (Rishi) twierdzili również, że to dusza naszych przodków oświetla Księżyc i ma swoje własne, niezależne źródło światła. Jaka jest prawda, tego nie wiemy, ale myślę, że warto wzbogacić swoje postrzeganie.
Księżyc to również pragnienie świadomości i ono wywodzi się z umysłu, gdy mówimy "chciałbym mieć to czy tamto". Kiedy możemy po coś sięgnąć lub nie możemy tego otrzymać, rodzą się w nas emocje.
Księżyc jest planetą sattwiczną, gdyż tworzy i oczyszcza. Wraz ze Słońcem tworzy równowagę w życiu. Ma także zdolność utrzymywania umysłu w stanie medytacyjnym. Aby zrozumieć Stwórcę, musi być umysł. Księżyc jest zatem kluczem, który prowadzi nas do Stwórcy.
Jako że Księżyc rządzi nocą, to rządzi też naszym snem. Energia "Kapha" (zimna) nocą staje się bardziej aktywna niż pita (gorąca) i dlatego chce nam się spać.
Księżyc wskazuje na bogactwo, gdyż jest wywyższony (najszczęśliwszy) w znaku Byka, a ten w astrologii jest naturalnym znakiem drugiego domu - domu dobrobytu. Księżyc będący planetą żądzy i przyjemności otrzymuje więc całe bogactwo, które można spożytkować w świecie fizycznym.
Ruch Księżyca: 28 dni na ukończenie cyklu przejścia przez 12 znaków zodiaku i 27 księżycowych rezydencji zwanych nakszatrami.
Ruch Księżyca przez każdy znak zodiaku: 2 i pół dnia
Księżyc jest w swojej najjaśniejszej postaci, gdy jest naprzeciwko Słońca na niebie i w horoskopie.
Księżyc jest w fazie przybierającej lub ubywającej, co ma głębsze znaczenie w horoskopie.
Księżyc w literaturze wedyjskiej zwany jest także Soma lub Chandra.

Konstytucja Ciała
Księżyc to Kapha (Zimny)

Księżyc i żywioł
Woda

Księżyc i jego kolor
Biały

Księżyc i jego portfolio
Królowa (kobieca natura)

Księżyc i jego kierunek
Północny-Zachód

Księżyc i jego charakter
Kapryśny, zwodniczy, artystyczny, pełen wyobraźni, hojny, lubi zmiany i podróże, spokojny

Księżyc i jego własny znak
Rak

Księżyc i jego znak wywyższenia
Byk (najmniej myślenia)

Księżyc i jego znak upadku
Skorpion (umysł, myślenie)

Księżyc i nakszatry z nim powiązane (zgodnie z Vimshottari dasa)
Rohini, Hasta, Shravana

Księżyc i przyjaźń z planetami
Słońce, Mars, Jowisz

Księżyc i planety nieprzyjazne
Merkury, Wenus, Saturn, Rahu

Księżyc i Guna
Sattwa

Księżyc i metale
Brąz z domieszką cyny

Księżyc i smak
Sól

Księżyc i składniki fizyczne
Retencja krwi/wody

Księżyc i produkty żywnościowe (ziarna i przyprawy)
Ryż, Mleko, Sól

Księżyc i miejsca z nim związane
Księżyc kojarzy się z czystymi łazienkami, jeziorem, stawem, studnią, rzekami, kanałami, kuchnią, toaletą, zbiornikami, destylarniami, basenami, zbiornikami wodnymi

Księżyc i Ludzka Twarz
Księżyc to lewe oko

Księżyc i inne części ciała
Lewe oko, piersi, brzuch, nerki, pęcherz moczowy, krew, łono, gruczoły mleczne, płyn rdzeniowy.

Księżyc i związane z nim choroby
Choroby ogólne, choroby skóry, kaszel zimny, flegma, ospa wietrzna, odra, lenistwo, zaburzenia śledziony i wątroby, zaburzenia psychiczne, epilepsja, dur brzuszny, zatoki, choroby oczu, zanieczyszczenia krwi, obrzęki, ból brzucha, lunatykowanie, grypa


Źródła:
Książka "Tajemnica Życia zawarta w Dacie Urodzenia" A. Jakubowska
www.tajemnicazycia.pl
KRS, Kapiel Raaj

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl